Nepovedený úvod znamenal pro Nymburk další prohru s Kazaní

Basketbalisté Nymburku ve VTB lize prohráli doma s lídrem skupiny A Kazaní 88:94. Už v první čtvrtině sice dovolili soupeři utéct na 20 bodů, ale ve zbytku utkání byli velkému favoritovi minimálně vyrovnaným soupeřem. V závěru snížili na rozdíl jediného bodu, ale skóre už neotočili. Ve VTB lize Nymburk prohrál popáté za sebou a zůstává mimo příčky zaručující play off.

Na domácích bylo v úvodu vidět, že nejsou v psychické pohodě. Proti Kazani nastoupili s velkým respektem a v útoku dělali velké chyby. Celkem jen za první čtvrtinu ztratili devět míčů, navíc měli problém s útočným doskokem soupeře. Proto už v 9. minutě prohrávali o 20 bodů.

Pak však přišel na palubovku Radoslav Rančík, který ve spolupráci s rozehrávačem Vladem Ilievským začal výrazně trápit hostující obranu. Nymburk se díky tomu chytil a hru vyrovnal.

Navíc se střelecky probudil také Chester Simmons (25 bodů), který společně s Rančíkem (23 bodů) postupně ukrajoval z náskoku soupeře. Dlouho se však nedařilo prolomit dvoucifernou hranici, až v poslední minutě třetí čtvrtiny.

Jenže Kazaň dokázala zareagovat a znovu odskočila. V tu chvíli to nevypadalo na závěrečné drama. Ale Nymburk výrazně zlepšil obranu, k čemuž přispěl zejména zkušený Jiří Welsch. Dařily se i těžké střely, Nymburk trefil 13 z 23 pokusů za tři body.

Domácím se povedlo závěrečným náporem snížit minutu před koncem na rozdíl jediného bodu 88:89. Zkušení hosté ale výhru už nepustili, zvláště když půl minuty před koncem Rančík netrefil v dobré pozici střelu, která by udržela Nymburk ještě ve hře.