Zoo Chleby patří mezi nejmenší české zoologické zahrady

Zoologická zahrada chová ohrožené druhy zvířat, pořádá výchovně-vzdělávací a vědecké činnosti a působí jako záchranné centrum pro živočichy. Zoo Chleby je ideálním cílem pro výlety s dětmi.

Zoo Chleby je jedna z nejmenších českých zoologických zahrad nacházející se v obci Chleby severovýchodně od Nymburka. Popularitu na rozdíl od svých obřích konkurentů získává především díky umožnění těsnějšího kontaktu návštěvníků se zvířaty. Spousta zvířat je krotká nebo dokonce ochočená, návštěvníci si tak mohou některá z nich pohladit nebo nakrmit. Zoo chová více než 140 kusů živočichů ve 50 druzích, pěstuje vzácné dřeviny (více jak 15 druhů bambusů) a specializuje se na vzácné a ohrožené druhy ptactva.

K nejvýznamnějším chovatelským úspěchům zoo patří první odchov na světě tetřívka kavkazského a koroptve pouštní, unikátní odchov zoborožce nosorožčího, první odchov v ČR satyra Temminckova atd. Mezi návštěvnicky nejoblíbenější zvířata patří atraktivní giboni žlutolící - Kuba a Gábina, krotký dikobraz Jára, mírumilovný leguán Esh, čiperná samička lemura vari Áda, ale též antilopy nilgau, oceloti a další. Děti jsou pak ponejvíce okouzleni domácími zvířátky, ke kterým si mohou vlézt. Kromě dvorečku s kozami a ovcemi jsou to též lamy alpaka a samička indického buvola, na níž se děti často fotí. Pro fotografování jako stvořený také papoušek ara ararauna Aruš. 
 
Zoo také zajišťuj první pomoc, sběr či odchyt handicapovaných živočichů ve spolupráci se Stanicí pro handicapované živočichy v Pátku. Do zoo je zakázán vstup se zvířaty.