Zoo Chleby příští měsíc otevře nové vzdělávací centrum

Soukromá zoologická zahrada Chleby na Nymbursku příští měsíc otevře nové vzdělávací centrum s dětským hřištěm za 12 milionů korun. Výuka v centru by měla začít přibližně od letních prázdnin, řekl dnes ČTK ředitel zoo René Franěk. Ještě letos Zoo Chleby otevře nový výběh pro lamy, pštrosy nebo daňky. 

"Předpokládáme, že třeba na Velikonoce uděláme velkou slávu. Už teď, když k nám přijdou návštěvníci s dětmi, tak je tam pouštíme, protože to hřiště za tři miliony korun nechceme nechat ležet ladem," řekl ČTK Franěk. 
    
Zoo na projekt vzdělávacího centra získala dotaci devět milionů korun z programu Rozvoj venkova od ministerstva zemědělství. Centrum bude sloužit návštěvníkům pro environmentální výchovu a bude mít dvě části - moderní s promítací technikou a "historickou", napodobující školu na přelomu 18. a 19. století. Návštěvníci v této části najdou stará kamna, lavice i břidlicové tabulky. V minulosti byla v areálu zoo stará fara a představa majitelů byla zachovat historii místa. Přírodopisné přednášky v environmentálním centru může navštívit jakákoli skupina návštěvníků, budou si také moci zvolit téma, které je zajímá. Centrum je podle Fraňka ještě potřeba dovybavit, první výuka by mohla začít v létě. 
    
Po úklidu staveniště a úpravě terénu začnou v zoo budovat nový výběh pro lamy, pštrosy nebo daňky. Budou to ochočení daňci, kteří budou loudit od návštěvníků pamlsky, poznamenal Franěk. 
    
V Zoo Chleby, jediné středočeské zoo a jedné z nejmenších v zemi, chovají více než 70 druhů zvířat. Návštěvníci si oblíbili například ochočenou gepardici, rodinu gibonů nebo surikaty.
 
zdroj: ČTK