Železniční nadjezd v Poděbradech stavbaři dokončí do konce září

Železniční nadjezd, který budují stavbaři za téměř 114 milionů korun od loňského března v Poděbradech, bude kompletně dostavěn do konce září. Právě dokončují práce na první etapě, která měla za úkol hlavně připravit stavbu na betonáž. Dělníci by ji měli dělat na konci ledna. ČTK to řekla mluvčí Středočeského kraje, který je investorem stavby, Nicole Mertinová. Kraj na stavbu získal dotaci přibližně 85 procent z evropských fondů.

Nový most bude 213 metrů dlouhý a bude sloužit i jako přechod pro pěší a cyklisty. V první etapě stavbaři vybudovali základy mostu a mostní konstrukce, zakončena bude betonáží ocelové konstrukce. Ve druhé etapě, která má skončit na začátku března, udělají betonáž vrchní konstrukce. Třetí etapa stavby potrvá do konce dubna. "Následně se provedou zemní práce na kruhovém objezdu a komunikaci, zrušení železničního přejezdu, rekultivace pozemků dotčených dočasným záborem z důvodu prováděných stavebních prací. To vše do konce září 2015," uvedla Mertinová.
 
Železniční nadjezd v Koutecké ulici spojí severní a jižní část města. Obyvatelé Poděbrad na něj čekají už několik let, u přejezdu se totiž tvořily kolony aut, což značně komplikovalo dopravu u jedné z výpadových silnic z Poděbrad.
 
zdroj: ČTK