Voda ve Středočeském kraji je vhodná ke koupání

Voda ve Středočeském kraji je podle hygieniků vhodná ke koupání. Na sledovaných přírodních koupalištích, z nichž už zpracovali vzorky, nehrozí zdravotní rizika. V následujících dnech očekávají otevírání dalších malých přírodních koupališť, a tedy i příliv odebraných vzorků. ČTK to dnes řekl Luboš Mandík z příbramské pobočky krajské hygienické stanice. 

Vyhodnocení kvality vody připravují hygienici například u koupališť Březnice a Jince na Příbramsku. "Neočekáváme, že by vzorky nebyly v pořádku," uvedl Mandík. Voda bez závad je také na koupališti ve Zdicích na Berounsku, které však už není typicky přírodním koupalištěm, protože tam nově kvalitu vody upravují recirkulací. Lidé se také mohou bez obav koupat například ve vodních nádržích Orlík a Slapy nebo v jezeře Ostrá na Nymbursku. 
    
Hygienici sledují vodu na zlomku vodních ploch v kraji, a to konkrétně těch, které jsou provozovány jako koupaliště. Na ostatních vodních plochách není kvalita vody nikým monitorována a koupání je na vlastní nebezpečí. 
 
zdroj: ČTK