V Nymburku se začala zateplovat střední odborná škola a učiliště

V Nymburku se začaly zateplovat budovy Střední odborné školy a Středního odborného učiliště. Náklady na práce ve výši téměř 44 milionů korun zaplatí evropské fondy a Středočeský kraj. ČTK to dnes sdělila mluvčí Středočeského kraje Nicole Mertinová.

Krajské budovy získaly v dubnu z evropských fondů na zateplení a úsporu energie 170 milionů korun. Mezi budovy, které budou v rámci projektu zatepleny, jsou například říčanské gymnázium, dobříšské gymnázium Karla Čapka, domov pro seniory v Hostomicích - Zátoru, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kladno Dubská nebo Střední zemědělská škola v Čáslavi. 
    
"Jedná se o projekty na realizaci úspor energie, kde dochází k zateplení obvodového pláště, výměně oken i dveří a zateplení střechy či stropu," uvedl hejtmanův náměstek pro životní prostředí Marek Semerád (ČSSD). 
    
Podle středočeského hejtmana Miloše Petery (ČSSD) by do kraje mělo v nadcházejícím programovacím období 2014 až 2020 přijít z evropských fondů deset až 11 miliard korun. V minulém období kraj z unie čerpal 15 miliard korun. 
 
zdroj: ČTK