V Nymburku opraví za 15 milionů Základní školu Letců R.A.F.

Nymburská radnice získala dotace na zateplování budov a další opravy za desítky milionů korun. Práce na některých z nich už začaly, za 15 milionů korun bude opravena například Základní škola Letců R.A.F. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí města Markéta Tomčíková. 

Oprava ZŠ Letců R.A.F začne v červnu příštího roku. "U základní školy počítáme se zateplením centrální části objektu. Úpravy se budou týkat fasády, střechy a dojde k výměně oken a dveří," uvedl starosta Miloš Petera (ČSSD). Práce by měly být dokončeny v březnu 2015. 
    
Se zateplováním, výměnou oken a dveří začali také v mateřské škole Sluníčko. Opravy za 2,5 milionu korun by měly být hotové do konce listopadu, dotace pokryje 90 procent z částky. 
    
Další školkou, která bude díky dotacím zateplena, je Mateřská škola U pejska a kočičky. Ve všech jejích šesti pavilonech bude za téměř deset milionů korun zateplen plášť a vyměněna okna a dveře. Pracovat se začne v polovině října, dílo by mělo být hotové do konce července 2014. Dotace pokryje více než polovinu nákladů. 
    
Pracovat se bude také na poliklinice v Okružní ulici, která by se měla zateplené fasády, střechy, nových oken a dveří dočkat do poloviny roku 2015. Dotace z programu Źivotní prostředí pokryje 60 až 70 procent z více než dvacetimilionové částky za opravy. 
    
Zhruba 4,5 milionu korun bude stát oprava Komenského ulice. Díky dotacím, které pokryjí asi polovinu nákladů, bude dokončena rekonstrukce její poslední části. "Nová asfaltobetonová vozovka bude široká sedm metrů. Chodníky budou ze zámkové dlažby. Po obou stranách komunikace budou zbudovány zelené pruhy široké 1,3 metru. Bude vysazeno minimálně 16 nových stromů a osazeno pět svítidel veřejného osvětlení," popsal plánované úpravy starosta. Úsek mezi křižovatkami s Boleslavskou třídou a Jičínskou ulicí se začne opravovat příští týden, práce by měly být dokončeny v březnu 2014.
 
zdroj: ČTK