V Nymburku-Drahelicích začala oprava mostu a silnice do Kostomlat

V Nymburku-Drahelicích začala oprava mostu a silnice do Kostomlat nad Labem, které byly ve špatném stavu. Opravou by se měla hlavně zvýšit bezpečnost a plynulost silničního provozu, uvedl středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD). Náklady téměř 29 milionů korun zaplatí z větší části evropské fondy, řidiči budou do poloviny listopadu jezdit objízdnou trasou. 

Při rekonstrukci opraví stavbaři téměř šest kilometrů dlouhý úsek silnice druhé třídy z Nymburka do Kostomlat nad Labem. "Most i silnice jsou ve velmi špatném stavu a jejich oprava je nezbytná. Most má dlouhodobě limitovanou zatížitelnost a na povrchu vozovky dochází i po výspravách k řadě poruch, které komplikují řidičům průjezd touto částí Nymburka a dále při cestě do Kostomlat na Labem," uvedl Petera. 
    
Řidiči budou při cestě do Nymburka od pondělí až do 15. listopadu muset využívat objízdnou trasu přes Lány a Kamenné Zboží. V Kostomlatech se vybourá žulová dlažba a silnice získá nový povrch. Podle starostky Mileny Hercokové obci nebylo vyhověno v žádosti o stejný typ asfaltu, jaký je v Nymburce a který má snižovat hluk. 
    
Rekonstrukci mostu i silnice provede firma Skanska, která při výběrovém řízení nabídla nejvhodnější cenu 28,5 milionu korun včetně DPH. Většinu nákladů zaplatí evropské fondy, 15 procent nákladů uhradí Středočeský kraj.
 
zdroj: ČTK