V Nymburku dnes slavnostně otevřeli opravenou ulici Letců R.A.F.

V Nymburku dnes otevřeli zrekonstruovanou ulici Letců R.A.F. Bulvár byl opraven za téměř 14 milionů korun, získal například nový mobiliář a 64 nových parkovacích míst. 

V regeneraci sídliště chce město pokračovat i příští rok. "Do budoucna bychom chtěli v dalších letech pokračovat, tato páteřní komunikace si to zasloužila, máme toho před sebou hodně," řekl při slavnostním přestřihávání pásky starosta Miloš Petera (ČSSD). 
    
Rekonstrukce ulice začala v srpnu a měla být hotová do konce listopadu. Termín se ale kvůli instalaci nového mobiliáře musel posunout. Bulvár dostal 16 nových laviček, plakátovací plochy, deset stojanů na kola a 64 nových parkovacích míst. Náklady na opravy ulice se vyšplhaly na téměř 14 milionů korun, osm milionů pokryla dotace z ministerstva pro místní rozvoj. 
    
Rada už schválila podání žádosti o další dotaci na opravy ulice Generála Antonína Sochora. Cena za opravu ulice je odhadována na 13 milionů korun. Dotace čtyři miliony korun by měla pokrýt skoro třetinu nákladů. Pokud projekt získá dotaci, bude se ulice opravovat příští rok. 
    
Město opraví za 15 milionů korun také Základní školu v ulici Letců R.A.F. Práce by měly začít v červnu příštího roku. Projekt počítá se zateplením centrální části objektu, úpravy se budou týkat také fasády, střechy a vymění se okna a dveře. Práce by měly být dokončeny v březnu 2015. 
 
zdroj: ČTK