Téměř 2/3 lidí nemají v domácnosti dostatek denního světla

Podle průzkumu společnosti Wirtuuu chybí denní světlo v domácnosti více než 2/3 lidí. Nejčastěji lidé pociťují nedostatek denního světla v kuchyni (25 %) a v koupelně (20 %). Dotázaní, kteří doma častěji svítí umělým osvětlením pak na sobě pozorují častěji potíže se zrakem, pálení očí, ale také únavu.

Nedostatek denního světla dotázaným chybí kromě kuchyně a koupelny, také na toaletách (20 %) a v obývacích pokojích (19 %), naopak nejméně přes den svítí v dětském pokoji a v ložnici.

Nejvíce dotázaným chybí denní světlo při vaření, při líčení a při práci a hraní s dětmi. Do tmavých částí bytu ale lze přivést denní světlo během jednoho odpoledne. „Kromě oken lze do místností i jejích částí přivést světlo i rychlejší cestou, konkrétně jsou to světlovody. Jejich instalace nezabere více než 4 hodiny práce. Vybrat je možné i adekvátní velikost, takže můžete mít více světla kdekoliv potřebujete a to jak v domě, tak v bytě. Světlovody dokáží přinést světlo nejen ze střech domů, ale například také z fasády, terasy nebo třeba chodníku,“ říká Jakub Brandalík ze společnosti Lightway.