Středočeské ski areály měly menší návštěvnost kvůli teplu

Středočeské lyžařské areály měly o víkendu spíše nižší návštěvnost, zřejmě kvůli teplému počasí. Lyžovalo se v Chotouni u Prahy, na Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku a na Šibeničním vrchu u Mnichovic nedaleko Prahy. Sjezdovky Padák v Příbrami a Kvasejovice u Sedlce-Prčice zůstávají uzavřeny. 

Největší středočeský lyžařský areál Monínec hlásí stále půl metru sněhu, podle provozovatele Jaroslava Krejčího přišlo o něco méně lidí. "Z naší strany je to ale spokojenost," řekl ČTK. 
    
V chotouňském ski areálu se o víkendu lyžovalo asi na 50 centimetrech technického sněhu. "Návštěvnost byla kvůli tomu počasí malinko slabší, ale jinak celkově spokojenost, netvoří se fronta, což je dobře," řekl ČTK provozovatel Jan Němeček. Podle něj se bude v Chotouni lyžovat ještě asi měsíc. 
    
Podprůměrnou návštěvnost měli o víkendu také na Šibeničním vrchu u Mnichovic. "Oproti minulému týdnu byla zhruba poloviční. Jestliže v Praze je 12, 13 stupňů, lidi tomu už nevěří," řekl ČTK provozovatel Jan Zenkl. Na sjezdovce mají asi 20 centimetrů technického sněhu. "V pondělí a úterý mají být ranní mrazy, to vždy zarazí ten odchod sněhu," dodal. Zda se areál otevře i příští víkend, ale zatím neví. 
    
Celou sezonu zůstane uzavřena příbramská sjezdovka Padák. Její otevření by se už podle provozovatelů kvůli dosavadní teplé zimě nevyplatilo. Ani areál v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice nebude tuto zimu otevřen, je odkázán na přírodní sníh. 
 
zdroj: ČTK