Středočeské lyžařské areály hlásí průměrnou návštěvnost

Středočeské lyžařské areály zaznamenaly o víkendu průměrnou návštěvnost. Podmínky jsou přes oteplení stále vyhovující, shodli se provozovatelé středisek v dnešní anketě ČTK. Lyžuje se v Chotouni u Prahy, na Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku a na Šibeničním vrchu u Mnichovic nedaleko Prahy. Naopak sjezdovky Padák v Příbrami a Kvasejovice u Sedlce-Prčice zůstávají uzavřeny. 

Největší středočeský lyžařský areál Monínec hlásí 70 centimetrů technického sněhu a jezdí se na celé ploše sjezdovky. V sobotu do střediska dorazilo kolem 700 lyžařů a dnes vypadá návštěvnost podobně. "Obě parkoviště jsou plná. Máme standardní víkendovou návštěvnost," uvedl provozovatel Jaroslav Krejčí. 
    
Příznivci lyžování o víkendu zamířili i na Šibeniční vrch u Mnichovic, který pokrývá 20 až 30 centimetrů technického sněhu. "Návštěvnost je uspokojivá. Není to rekord, ale jsme spokojeni," řekl správce střediska Jan Zenkl. Podmínky k lyžování se podle něj ovšem mírně zhoršily, protože v noci nemrzlo, a sníh je tudíž trochu mokrý. 
     
"Vypadá to standardně, je to takový rozumný nedělní provoz. Lidí je hodně, ale nejme nějak zavaleni," komentoval návštěvnost provozovatel chotouňského areálu Jan Němeček. Na rozdíl od Zenkla je přesvědčen o tom, že kvalita sněhu, kterého je na sjezdovce 50 až 70 centimetrů, zatím nijak neutrpěla. 
    
"V takovémhle počasí vydržíme ještě dlouho. Když je tam skoro metr technického sněhu, tak maximálně k poledni ten vršek trošku naměkne a večer je to trošku rozježděné, ale do rána to zase utuhne," podotkl. 
 
zdroj: ČTK