Středočeské areály opět zaplnily tisíce lyžařů

Do středočeských lyžařských areálů o víkendu opět zavítalo několik tisíc lidí. Areály sice nepraskaly ve švech jako před týdnem, ale provozovatelé jsou s návštěvností spokojeni. Na menším počtu lyžařů se podílely především sobotní mrazy, zjistila dnes ČTK od provozovatelů středisek. 

Do největšího středočeského areálu Monínec u Sedlce-Prčice podle provozovatele Jaroslava Krejčího přijelo kolem 2000 lidí. Podmínky tam byly ideální, protože na sjezdovce bylo mezi 70 a 100 centimetry prachového sněhu. 

"Jsme velmi spokojeni. Máme plno, i když je méně lidí než minulý víkend. Ale je to takový ideální stav, když tu není úplně přelidněno," uvedl provozovatel střediska Šibeniční vrch u Mnichovic Jan Zenkl. Podmínky pro lyžování podle něj jsou také vynikající. 
    
Menší zájem o lyžování po ránu zaznamenalo středisko Chotouň u Prahy, které se začalo zaplňovat až v pozdějších hodinách. "Ten rozjezd byl vždy pomalejší, ale pak už jsme měli v podstatě plno," uvedl provozovatel Jan Němeček. Na sjezdovce tam leží mezi 80 a 120 centimetry smíšeného technického a prachového sněhu. 
    
"Zájem u nás byl pořád, tvořily se i menší fronty," okomentoval situaci Vladimír Kovalčík z provozovatelské firmy Novadus, která se stará sjezdovku Padák. Na svahu u Příbrami leží kolem 50 centimetrů technického a přírodního sněhu. 
    
Víkend si pochvaloval i Petr Kroužil ze střediska v Kvasejovicích, které je odkázáno pouze na přírodní sníh. Odhadem tam podle něj o víkendu lyžovalo kolem 800 lidí. "Na svahu máme pár vydřených míst, ale na to, že jde pouze o přírodní sníh, si troufám říct, že jsou podmínky výborné," dodal Kroužil. 
    
Všichni vlekaři však upozorňovali před oteplením, které má do republiky v týdnu přijít. Zatímco v Kvasejovicích předpokládají, že nejspíš sníh roztaje a provoz přeruší, ostatní střediska doufají, že jim vydrží současné zásoby. "Obávám se, že se především ztratí ta kouzelná zimní atmosféra. Jinak máme velké zásoby, které budou stačit," uvedl třeba Krejčí z Monínce. 
 
zdroj: ČTK