Starostkou Sadské se má stát bývalá moderátorka Eva Jurinová

Novou starostkou Sadské na Nymbursku se pravděpodobně stane bývalá moderátorka a novinářka Eva Jurinová. Třítisícové město povede trojkoalice Změna pro Sadskou, KSČM a ČSSD. V pondělí večer byla podepsána koaliční smlouva, řekla ČTK Jurinová (Změna pro Sadskou). Post místostarosty by měl obsadit Václav Frank (KSČM).  

Komunální volby v Sadské vyhrála Změna pro Sadskou s pěti mandáty. Po čtyřech křeslech získala ODS a KSČM. Jeden mandát připadl ČSSD a SNK - Naděje pro Město Sadská.
 
Koalice bude mít deset zastupitelů z patnácti, v radě zasednou tři zastupitelé Změny pro Sadskou a dva z KSČM. "Ustavující zastupitelstvo bude 5. listopadu, to bude ten první oficiální akt, který už bude zavazující," řekla ČTK šedesátiletá Jurinová. Ta v Sadské plánuje například opravy komunikací a chodníků nebo vybudování možností pro společenské akce, koncerty a setkávání různých spolků.
 
Dosavadní koalici města tvořila ODS se stávající starostkou Cecilií Pajkrtovou a SNK-Naděje pro Město Sadská s místostarostou Jiřím Jeníkem.
 
zdroj: ČTK