Samsung se na letošním veletrhu spotřební elektroniky chystá zvýšit laťku kvality audio zařízení

Samsung Electronics Co., Ltd. představil nejnovější řadu domácích audio video produktů, které jsou navrženy s důrazem na snadné ovládání a výjimečný uživatelský komfort. Bezdrátové reproduktory H7, nový soundbar či nové UHD Blu-Ray přehrávače mění zažité představy o audio video zážitcích.  

Již více než 10 let se Samsung drží na špičce výrobců audio a video produktů a zároveň aktivně investuje do výzkumu a vývoje nových technologií. Nová produktová řada roku 2017 nabízí inovativní zařízení, která odrážejí aktuální trend celého odvětví. Elegantní a jednoduchý design v kombinaci s širokými možnostmi integrace dalších zařízení jsou zásadními atributy všech novinek. 

„Vždy usilujeme o nejlepší výsledek. Naše audio video novinky uživatelům přináší skutečně čistý, jasný a všeobjímající zvuk.“ říká Jurak Choi, senior viceprezident společnosti  Samsung Electronics. „V tomto roce jsme se zaměřili zejména na uživatele, kteří chtějí jedno jednoduché zařízení, které bude v souladu s jejich životním stylem a zároveň bude přinášet bezkonkurenční kvalitu zvuku pro celou domácnost.“ 

Vlastní UHQ 32-bitová audio technologie přináší vysoce kvalitní zvuk 

Nejvýznamnějším zařízením nové řady je UHQ (Ultra High Quality) audio – vlastní technologie společnosti Samsung, která zprostředkovává  bohatý a prokreslený 32bitový zvuk z libovolného zdroje s 8- až 24-bitovým audio zdrojem.  
UHQ audio dokáže zdokonalit (funkce upscaling) kvalitu audio zdrojů až na 32 bitů jak pro pevné, tak pro bezdrátové připojení. 32 bitový zvuk je tak daleko blíže originální nahrávce, než je tomu u kvality HD. 

Samsung současně vyvinul take vlastní audio algorytmy, které zajišťují dokonalý zvuk využitím  inteligentních technologií, které byly speciálně vyvinuty v americkém audio studiu Samsung.  

Samsung audio zařízení jsou vybavena technologií „Distortion Cancelling“, která redukuje zvukové nepřesnosti tím, že dopředu předpovídá pohyb vnitřních reproduktorů a ovládá jednotky s cílem přinášet dokonalý zvuk. Tento efekt funguje velmi dobře na basovém reproduktoru, který reprodukuje silný, ale méně pronikavý zvuk a méně předvídatelný než jiné reproduktorové jednotky. Ve výsledku je tak zvuk stabilní a čistý. 
 
Mezi nové zvukové profily Samsungu patří též profil „Wide-band Twitter“, který rozšiřuje a prohlubuje tzv. „Sweet spot”, tedy prostor, kde si posluchač vychutná ideální zvuk.  Dalším prvkem nového profilu je „Krystalový zesilovač”, který odstraňuje ruchy a díky tomu si posluchači mohou vychutnat nejpřesnější zvuk na všech zařízeních nové řady. 

Bezdrátový reproduktor H7 podporuje 32 bitový zvuk v UHQ kvalitě a nabízí stylový design

Společnost Samsung také oznámila novou zvukovou technologii, která reaguje na potřeby příznivců zvuku v hi-fi kvalitě – jedná se o technickou novinku, která si již v oboru vydobyla chválu i uznání.

Nový bezdrátový reproduktor H7 od společnosti Samsung, který podporuje 32 bitový zvuk v ultravysoké kvalitě, získal za svou vynikající zvukovou kvalitu provázenou špičkovým designem a jedinečným uživatelským zážitkem na veletrhu CES® 2017 cenu za inovaci. Tento milník dále posiluje vedoucí postavení společnosti Samsung v této kategorii a inovátorské produkty, které společnost vyvíjí. 

Oceněná technologie 32 bitového zvuku v UHQ kvalitě nabízí ve spojení s reprodukcí basů až do frekvence 35 Hz pokrytí zvukového rozsahu vnímaného lidským uchem v celém jeho rozsahu od vysokých frekvencí až po hluboké. 

Bezdrátový reproduktor H7 společnosti Samsung nabízí také špičkový design s mnoha inovacemi včetně elegantního a moderního kovového povrchu, takže osloví i ty nejnáročnější zákazníky. To vše v kompaktním vnějším provedení v retrostylu, díky němuž se hudba může stát středobodem každé místnosti.

Design reproduktoru dále nabízí intuitivnější ovládání pomocí otočného ovladače. Otáčením ovladače mohou uživatelé ovládat nejen hlasitost, ale také vybírat skladby ze svého oblíbeného playlistu, nebo zvolit některou ze služeb nabízejících streamovanou hudbu.

Nový soundbar nabízí neuvěřitelně kvalitní zvuk, aniž by v místnosti zabíral zbytečně mnoho místa

Nový soundbar MS750 je prvním soundbarem společnosti Samsung, který přímo v základní jednotce obsahuje subwoofer, což zaručuje rovnoměrné a krystalicky čisté podání basů. Díky podpoře 32 bitového zvuku v UHQ kvalitě lze MS750 použít u prémiových televizorů jako špičkový systém domácího kina bez nutnosti používat samostatný subwoofer. 

Soundbar MS750 celkově nabízí vysoce realistický zvuk, který posluchače skutečně vtáhne do středu dění, k čemuž přispívá špičková technologie „up-firing“ a prostorový zvuk používající vertikální výškové reproduktory s technologií up-mixingu. Po spárování s inteligentním dálkovým ovladačem Samsung je celý zvukový systém v místnosti ovládán stejným ovladačem jako televizor, což uživateli přináší ještě více pohodlí.

Řešení společnosti Samsung na propojení televizoru se soundbarem přichází také s několika skvělými novinkami. Od začátku roku 2017 lze soundbar a televizor zapnout současně, a to jednoduchým propojením obou jednotek speciálním kabelem. Odpadá tak nutnost použít pro každý z výrobků samostatný kabel, což eliminuje změť kabelů kolem televizoru. 

Díky uživatelsky přívětivé konzoli ve tvaru I, pomocí které se televizor připojí přímo k soundbaru, se zlepšila také možnost připevnění nejnovějších domácích audio systémů společnosti Samsung na zeď. Toto řešení výrazně zjednodušuje montáž. Vzhledem k tomu, že je třeba instalovat pouze jednu přípojku, stačí uživatelům vyvrtat ve stěně jen jeden otvor.

Přehrávač UHD Blu-Ray, který korunuje dokonalý zážitek z domácí zábavy

Nový model M9500 je vynikající UHD Blu-Ray přehrávač mediálního obsahu. Díky integraci technologií Bluetooth® Wireless Streaming Support a Samsung Smart Remote v rámci ekosystému UHD poskytuje tento přístroj optimalizovaný pro HDR ideální divácký zážitek v rozlišení UHD. Prostřednictvím nového režimu Private Cinema lze zvuk televizoru M9500 přesměrovat do vlastních sluchátek, což vám v kterýkoli okamžik poskytne flexibilitu při sledování HDR obsahu na vašem televizoru bez ohledu na to, co se kolem vás děje.

Kromě těchto funkcí analyzuje přehrávač UHD Blu-ray zdroj právě přehrávaného obsahu a automaticky nastaví televizní obrazovku i audio systém na optimální úroveň výběrem nejvhodnějšího režimu – např. HDR, Atmos nebo DTS-X. To znamená, že si spotřebitelé nyní mohou bez problému vychutnávat obsah, který chtějí, aniž by museli měnit nastavení v nabídkách televizoru a audio systému.

Novinkou roku 2017 je u přehrávače UHD Blu-ray lepší integrace s mobilními řešeními společnosti Samsung, což dává uživatelům možnost vychutnat si své oblíbené Blu-ray tituly i na mobilních zařízeních. S funkcí 360 stupňů mohou uživatelé na svém mobilním zařízení vytvořit obsah a následně 360-stupňové fotografie a videa, které zachytily pomocí UHD Blu-ray přehrávače, zobrazit na jakémkoli televizoru.