Policie dopadla údajné zloděje aut ve středních Čechách a Praze

Policie zadržela dva muže podezřelé z krádeží aut ve středních Čechách a v Praze. Dvojice vozidla rozebírala na náhradní díly. Zadržení podle policie způsobili škodu přesahující dva miliony korun. Už dříve byli trestaní, policie je obvinila a soud jednoho z nich poslal do vazby. Novinářům to dnes řekla mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová. 

Středočeští kriminalisté ve spolupráci s policisty z Rakovníka sledovali dvojici mužů od začátku letošního roku. Zadrželi je minulý týden. "Muži ve věku devětatřicet a šestatřicet let byli důvodně podezřelí z krádeží osobních motorových vozidel. Krádeže prováděli zásadně v dopoledních hodinách, a to jak na území Středočeského kraje, tak v lokalitách Prahy 5 a Prahy 6," uvedla Zatloukalová. 
    
Díly z ukradených aut obvinění podle policie dál distribuovali. Každý z nich měl svou dílnu, jedna se nacházela na Rakovnicku a druhá v průmyslovém areálu v Praze 5. "Muži jsou obviněni ze šestnácti krádeží vozidel aut značky Škoda Octavia v celkové hodnotě 2,2 milionu korun," informovala mluvčí. 
    
Při domovních prohlídkách policisté nalezli části odcizených vozidel, nářadí sloužící ke krádežím a peníze. Policie obviněným zajistila majetek, a to dvě osobní auta, jednu dodávku, jeden odtahový vůz, jeden veteránský vůz a také vybavení dílny. 
    
Devětatřicetiletý muž byl již devětkrát trestaný převážně za trestnou činnost spojenou s motorovými vozidly. Má podmínku odnětí svobody až do roku 2018. "Podali jsme návrh na jeho vzetí do vazby, který byl akceptován Okresním soudem v Rakovníku. Druhý muž byl jednou soudně trestán a je vyšetřován na svobodě," řekla Zatloukalová. 
    
Policisté řidiče varují, že vozidla značky Škoda jsou u zlodějů v podstatě nejoblíbenější značkou, a proto by si je jejich majitelé měli dobře zabezpečit před krádeží. Podceňovat možnost krádeže by ale neměli podle policejní mluvčí ani majitelé ostatních vozidel.
 
zdroj: ČTK