Ozbrojenci ze Strak na Nymbursku jsou ve vazbě

Nymburský soud ve středu večer rozhodl o vazbě pro dva muže ze středních Čech, kteří v pondělí dopoledne vnikli se zbraněmi a v kuklách do rodinného domu v obci Straky na Nymbursku. Muži jsou obviněni z loupeže, porušování domovní svobody a nedovoleného ozbrojování a hrozí jim až deset let vězení. ČTK to dnes řekla mluvčí nymburské policie Petra Potočná.

"Muži jsou od včerejška ve vazbě. Do té doby byli umístěni v cele v Milovicích, z Milovic byli převezeni k soudu a tam soudce rozhodl, že půjdou do vazby," řekla Potočná.
 
Žena, která viděla z domu na zahradě zakuklené muže, zavolala policii. Muži podle policie chtěli po rodině, aby jim vydala majetek, její členy spoutali a vyhrožovali střílením. Když zjistili, že přijela policie, pokusili se utéct, ale policie je ale zadržela.
 
Na místě se také střílelo, policie nyní vyšetřuje, jestli střelba byla náhodná nebo směřovaná proti policistovi. Ozbrojenci ve věku 42 a 43 let při přepadení použili automatické dlouhé střelné zbraně s tlumičem. U zadržených mužů policie provedla domovní prohlídku, kde našla větší množství střelných zbraní a střeliva. Zbraně budou experti zkoumat, aby se zjistila jejich střelbyschopnost a případně další trestná činnost.
 
Policie původně předpokládala, že by mohli mít zadržení další komplice. Desítky policistů a vrtulník proto prohledávaly okolí obce pro případ, že by další z ozbrojenců byl na útěku. To se však nepotvrdilo a pátrání bylo zrušeno. Přepadená rodina je podle policie v pořádku. Podle místních jde o právníky.
 
Autor: ČTK