Nymburk se zbaví kamionů, schválili přepis cesty pod kraj

Krajští zastupitelé v pondělí schválili přepis cesty v Nymburku, která tamním obyvatelům způsobuje problémy s kamionovou dopravou, pod Středočeský kraj. Město tak bude moci ve spolupráci s krajem kamionovou dopravu do města omezit, řekl dnes ČTK starosta Nymburka a hejtmanův náměstek pro dopravu Miloš Petera (ČSSD). Nymburk by se kamionů měl zbavit do konce tohoto roku. 

„Včera (v pondělí) jsme schválili smlouvu o smlouvě budoucí o převodu komunikace z ředitelství silnic a dálnic pod středočeský kraj. Tím pádem se městu otevře cesta ve spolupráci s krajem omezit kamionovou dopravu do města,“ řekl ČTK Petera. 
    
Kraj nyní podle Petery zadá projekt na úpravu značení silnic. „Myslím, že už to teď nebude dlouho trvat, v tomto roce bychom měli být schopni to udělat,“ dodal. Komunikace je nyní v majetku ředitelství silnic a dálnic, to převede cestu do vlastnictví Středočeského kraje, který z ní pak udělá silnici nižší třídy. Kamiony potom budou muset jezdit po obchvatu. Největší problém podle starosty městu působí nákladní doprava z Mladé Boleslavi do Kolína. Kvůli přetížení centra dopravou nyní město začíná s opravou Mariánského sloupu z 18. století na náměstí Přemyslovců, který má narušenou statiku. 
    
S průjezdem kamionů přes město bojují ve Středočeském kraji také například v Cerhovicích, Zdicích a Žebráku na Berounsku nebo v Kutné Hoře. 
 
zdroj: ČTK