Nemáte čas jít k lékaři? Konzultujte zdravotní potíže online

Máte zdravotní komplikace, ale nemáte čas jít k lékaři? Vás lékař neordinuje nebo jste právě na dovolené? S aktuálními problémy vám poradí odborníci prostřednictvím internetové služby. Největší česká lékařská online poradna uLékaře.cz čítá na 250 lékařů, kteří jsou připraveni poradit se zdravotními problémy 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

„Naši lékaři měsíčně průměrně poradí 2000 pacientům. Doposud jsme tak pomohli již přes 260 tisícům pacientů. Zajišťujeme odpovědi od odborných lékařů v řádu pár hodin. Služba navíc umožňuje objednání ke specializovaným lékařům, kteří se případu dále individuálně věnují,“ říká Martin Pospíšil, ředitel online poradny uLékaře.cz.

Jak online poradna funguje?

Pacient sepíše svůj dotaz, ke kterému může přiložit lékařské zprávy, fotografie či video. V řádu několika hodin obdrží odpověď praktického lékaře. Pokud ten doporučí doplnění odpovědi specialistou, obdrží pacient názor i od specializovaného lékaře. Doporučí-li lékař osobní návštěvu, zavolá pacientovi sestřička, která vyhledá vhodného lékaře a pacienta dle jeho možností a preferencí objedná.

uLékaře.cz najde vhodného lékaře v okolí

Pokud pacient hledá lékaře ve svém okolí, stačí uvést potíže, které ho trápí, zadat své PSČ a sestřičky ho do jednoho pracovního dne kontaktují, proberou s ním možnosti a dle jeho preferencí ho rovnou objednají. Den před termínem návštěvy pak pacient obdrží e-mail s připomenutím. Tato služba funguje v rámci celé České republiky.

Zdraví jako smysluplný zaměstnanecký benefit

„Online poradnu a objednání k vhodnému lékaři nabízíme také jako benefit pro zaměstnance firem, kterým zajistíme konzultace zdravotního stavu do 6 hodin od více jak 250 lékařů, kteří jsou k dispozici 24/7. Nejdříve se problému věnuje praktický lékař, který případně doporučí specialistu. A poté, pokud je to potřeba, následuje objednání k lékaři. Služba je určena jak pro zaměstnance, tak pro členy jeho rodiny. Šetříme tím čas zaměstnanců strávený v čekárnách a firmám peníze, kdy zaměstnanci hledají lékaře. Konzultace pro jsou možné i v angličtině,“ říká Martin Pospíšil z online poradny uLékaře.cz.