Nejedou školní autobusy, jelikož není škola. Tak ať vás to nepřekvapí.

Z důvodu prodloužení prázdnin, což je součástí přijatých opatření proti šíření koronaviru, nepojedou v pondělí a v úterý žáci do škol, a proto letos už dojezdily i tzv. školní autobusy. Původně se počítalo s tím, že budou v provozu ještě v pondělí a v úterý, nakonec nepojedou.

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) na to upozorňuje především lidi dojíždějící do zaměstnání, aby se vyhnuli nepříjemnému překvapení, kdy by se „po paměti“ spolehli na spoj, který pak budou vyhlížet marně.

Také vysvětluje, že i když od 23. prosince jsou dlouhodobě plánována sváteční omezení rozsahu veřejné dopravy, nebylo možno čekat až na ně: výdaje za financování školních spojů po dva dny navíc, kdy by nesloužily svému základnímu účelu, jsou tím, co si za současné situace kraj nemůže dovolit. „Omezení jsme museli udělat s ohledem na to, jak se prohlubuje deficit ve veřejné dopravě,“ vysvětlila.

Ověřit si funkčnost konkrétních spojů je nejsnazší i nepohodlnější prostřednictvím některého z internetových vyhledávačů spojení. V oblastech kraje začleněných do systému Pražské integrované dopravy poslouží i mobilní aplikace PID Lítačka. Od středy 23. prosince vstoupí v platnost již dlouhodobě schválený vánoční prázdninový provoz.

Foto ilustrační