Na středočeských silnicích pro řidiče platí zvýšená opatrnost

Ve Středočeském kraji přes den ustalo sněžení, které ráno zkomplikovalo situaci na silnicích. Vozovky většinou byly chemicky ošetřeny a řidiči by měli být stále velmi opatrní, protože na nich leží rozbředlý sníh. Pozor by měli dávat také na okresních silnicích Berounska a Rakovnicka, na nichž leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Vyplývá to z údajů ředitelství silnic a dálnic. 

Podle středočeské policejní mluvčí Soni Budské byla dnešní situace na silnicích většinou klidná. Nebyly hlášeny vážné nehody, pouze ráno měly kamiony problémy v okolí Prahy, kde ucpaly dopravu a tvořily se kolony. "Řekla bych, že už se řidiči naučili tu situaci zvládat. Větší komplikace jsme hlášeny neměly," dodala Budská. 

Po ránu sněžilo na mnoha místech kraje, odpoledne byly sněhové přeháňky hlášeny pouze na Berounsku. Zvýšena opatrnost však pro řidiče platila v podstatě na všech silnicích kromě dálnic. Výjimkou byla pouze plzeňská D5. 
    
Teploty ve Středočeském kraji se odpoledne pohybovaly od minus osmi do minus jednoho stupně Celsia. Na většině území bylo zataženo a foukal slabý vítr. 
 
zdroj: ČTK