Na silnicích je místy sníh a ledovka

Řidiči na jihu Čech dnes musí počítat s nízkými teplotami a na vozovkách i s ledovkou. Sněhové přeháňky v Libereckém kraji během noci ustaly, silnice jsou přesto nadále sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Vysočině připadlo několik centimetrů sněhu a mrzne.  

Většina středočeských silnic je dnes ráno sjízdná pouze se zvýšenou opatrností. Vozovky jsou často mokré po chemickém ošetření nebo mohou namrzat. Řidiči by měli dávat pozor zejména na okresních silnicích, na nichž může jízdu komplikovat ujetý nebo rozbředlý sníh. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Obezřetnost cestáři doporučují zejména na silnicích druhé a třetí třídy, které většinou mohou namrzat. Na Rakovnicku jsou pokryty vrstvou ujetého sněhu a rozbředlý sníh leží na okresních silnicích na Kolínsku, Kutnohorsku, Nymbursku a Praze-východ. Se zvýšenou opatrností je sjízdná také část rychlostních silnic a vozovek prvních tříd, které jsou většinou mokré a namrzlé. Bez problémů jsou naopak sjízdné dálnice v kraji, které jsou většinou suché.
 
Teploty se ve Středočeském kraji ráno pohybovaly od minus 11 do minus tří stupňů Celsia. Foukal slabý vítr, nebyly hlášeny srážky.
 
zdroj: ČTK