Na poli u Sadské shořel ukradený kamion s pneumatikami

Hasiči u Sadské dnes nad ránem likvidovali požár opuštěného kamionu s nákladem pneumatik. Nákladní vůz na polní cestě podle dosavadních poznatků někdo úmyslně zapálil. Způsobená škoda dosáhla tří milionů korun, nikdo nebyl zraněn. Podle mluvčí středočeských hasičů Lenky Kostkové byl kamion ukraden.

Tři jednotky profesionálních hasičů vyjeli k hořícímu kamionu chvíli po 4:00. Vozidlo značky DAF stálo na polní cestě ve směru ze Sadské na Velenku. Po příjezdu hasiči zjistili, že kabina je otevřená a nikdo u vozidla není. Tahač shořel celý, přívěs s pneumatikami asi za půl milionu korun se podařilo zachránit, uvedla mluvčí.

Požár hasiči zlikvidovali v 6:15 a vyložili náklad. Na místo byl kvůli úniku nafty povolán zástupce životního prostředí. Vyšetřování se účastní i policejní psovod.
 
Mluvčí nymburské policie Martina Fejfarová ČTK informaci o tom, zda byl vůz kradený, nepotvrdila. Policie je podle ní na místě a v tuto chvíli se k případu nemůže vyjadřovat. Podrobnosti by mohly být známé nejdříve v odpoledních hodinách, uvedla.
 
zdroj: ČTK