Moře, teplo a sluneční paprsky z paluby jachty. Dostupná exotika jinak

Zimní období už zdaleka není jen o sněhu a lyžování. Čím dál více lidí chce trávit zimní měsíce v exotických destinacích, odvézt si z dovolené zážitky, které doma prožít nemohou, a poznat mnohem více, než jen hotelový komplex a pláže. Stále populárnější se tak stávají dovolené na jachtě, které jsou ideální volbou jak pro dobrodruhy, tak pro rodiny s dětmi.  

Jachting lze pojmout jako adrenalinovou zábavu na lodi kymácejí se nad mohutnými vlnami, stejně jako pohodovou vyjížďku na katamaránu, lodi vyznačující se stabilitou, komfortem a bezpečností. Je mnoho míst, kam se dá na jachtě vyrazit. Jiří Zindulka, zkušený jachtař a cestovatel a hlavní kapitán společnosti ZINDULKA radí, které destinace zvolit v zimních měsících a proč.  

Karibik

Nejpopulárnější. Mezi jednotlivými ostrovy jsou malé vzdálenosti, kromě samotného jachtingu, slunění a koupání v teplém moři s průzračnou vodou je Karibik ideálním místem pro potápění a šnorchlování na korálovém útesu. Každého z nás osloví písčité, palmové pláže, dobrodružnější z nás ocení plavbu z Guadeloupe na Barbados ostře proti větru, která je vyloženě sportovní záležitostí.

Seychelly 

Trendy. Čím dál oblíbenější Seychelly jsou považované za jedno z nejhezčích exotických míst planety, na mnoha ostrovech a ve většině zátok nenarazíme téměř na žádnou civilizaci. Na dovolenou se sem dá vyrazit celoročně, díky převážně středně silnému větru a nízkým vlnám jsou Seychelly ideální také pro plachtění. Atrakci, a to nejen pro milovníky přírody, představují želvy obrovské, které zde žijí.

Thajsko

Levné. Letenky se pohybují kolem 14 tisíc korun, ceny v samotném Thajsku jsou nižší než u nás. A na své si přijde prakticky každý: příznivci rušných turistických míst a vyhlášených beachparty i samotáři, kteří preferují opuštěné zátoky a takřka prázdné pláže. Můžeme zde podniknout výlety na slonech, poznávat místní buddhistické chrámy, ochutnat vyhlášená thajská jídla či zajít na thajskou masáž. 

Malajsie

Ideální pro milovníky potápění. Malajsie jo obdivuhodná především krásou Malajských zahrad. Šnorchlování v křišťálově průzračném moři s milióny korálových rybek, obrovskými želvami a barevnými podmořskými sasankami je opravdu pro každého. A zábava na pevnině? Malajsie platí za ráj milovníků nakupování, zaujme příznivými cenami a širokým sortimentem oděvů, obuvi nebo elektroniky.