Milovice dokončují obchvat za 20 milionů Kč

Milovice na Nymbursku dokončují práce na novém obchvatu, který ulehčí dopravě ve městě a obslouží vznikající průmyslové zóny. Práce za více než 20 milionů korun trvaly od května a skončí na začátku října. ČTK to dnes řekl starosta Milovic Lukáš Pilc (ODS). Většinu nákladů zaplatí Středočeský kraj. 

Po dokončení asi dvoukilometrového obchvatu v západní části města se podle starosty nejvíce uleví hlavně obyvatelům části Benátecká Vrutice, která byla nejvíce zatížena kamionovou dopravou. Nová silnice povede ze směru od obce Jiřice a napojí se na ulici Armádní. "Takto najedete na komunikaci do komerčních a průmyslových zón, které jsou tam připravené a na park Mirakulum," řekl ČTK Pilc. Průmyslové zóny v Milovicích jsou zatím téměř nevyužité, podle starosty se pozemky nedaly prodávat právě proto, že chybělo vhodné dopravní napojení pro nákladní auta. 
    
Město několik let usiluje také o propojení železnice z Prahy na Mladou Boleslav přes Milovice. Takzvaná Všejanská spojka by mělo pomoct nejen průmyslové zóně, ale také by přinesla další možnosti pro zaměstnání a vzdělávání místních. Aby se železnice propojila, musel by se postavit osmikilometrový úsek železnice mezi Milovicemi a Čachovicemi. 
    
V Milovicích už v roce 2009 elektrizovali trať do Lysé nad Labem za 250 milionů korun. 
    
Za posledních 20 let se počet obyvatel středočeského města téměř zdesetinásobil, žije tam kolem 10.000 lidí. Náhlý příliv obyvatel si Milovičtí vysvětlují dostupnými a levnými byty, které se v 90. letech uvolnily po odchodu sovětských vojsk a po zrušení milovického vojenského prostoru. 
 
zdroj: ČTK