Lifesize rozšiřuje konektivitu s Microsoft Teams

Společnost Lifesize, která je celosvětově významným inovátorem v oblasti podnikové komunikace, oznámila zvýšenou podporu konektivity mezi svými systémy řady Lifesize Icon (s podporou 4K rozlišení), platformou Microsoft Teams a dalšími videokonferenčními službami třetích stran. Rozšíření podpory umožní uživatelům v jednacích místnostech za pomocí jejich stávajících zařízení Lifesize jednodušším a pružnějším způsobem přepínat mezi různými druhy cloudových videokonferenčních služeb.

„Nové možnosti přinesou další zjednodušení spolupráce mezi systémy Lifesize v zasedacích místnostech a videokonferenčními službami třetích stran. Tímto krokem Lifesize boří překážky, které dosud bránily připojení se k interním nebo externím hovorům bez ohledu na platformu,“ říká Andrej Hronec ze společnosti Audiopro, distributora Lifesize pro ČR.

Díky nadcházející softwarové aktualizaci, kterou bude možné provést prostřednictvím cloudu, budou uživatelé moci připojit své laptopy k podporovaným systémům Lifesize Icon. Během připojení ke komunikačním platformám Microsoft Teams, Google Meet, Cisco Webex, BlueJeans a Zoom tak budou moci v rámci nativního prostředí využívat mimořádnou úroveň 4K videa i vysokou kvalitu zvuku systémů, které jsou instalovány v jednacích místnostech. Nové řešení během video hovorů na platformách třetích stran pracuje s flexibilitou BYOD přístupu, zbavuje se limitů vestavěných webkamer a zvukových rozhraní desktopových nebo mobilních zařízení a doplňuje dlouhodobou interoperabilitu založenou na protokolech SIP a H.323.

„Vzhledem k tomu, že firmy v současnosti motivují své zaměstnance k častější a efektivnější spolupráci na úrovni video hovorů, je schopnost systémů mezi sebou vzájemně bez omezení komunikovat důležitější než kdy jindy. Naši zákazníci by tak měli získat privilegium využívat svůj vysoce kvalitní hardware Lifesize s jakoukoliv videokonferenčních službou,“ říká Andrej Hronec a dodává: „Organizacím, které se po koronavirové pandemii postupně snaží obnovit svůj provoz, přináší spojení systémů Lifesize Icon, platformy Microsoft Teams a dalších cloudových video služeb důležitý nástroj, s jehož pomocí mohou své zasedací místnosti odbavit technologií, která podporuje široce využívané komunikační platformy, a která dovoluje uživatelům připojit se prostřednictvím svých oblíbených zařízení k většímu množství video hovorů. 

Správci audiovizuálních a IT systémů nepochybně ocení jednodušší cestu k vytvoření kompatibilního celofiremního videokonferenčního systému (na úrovni hardwaru i softwaru) s prvky BYOD, jednodušší technické provedení podnikových zasedacích místností a větší návratnost investic do jejich vybavení.

Rozšířená podpora video hovorů, které jsou v zasedacích místnostech s hardwarem Lifesize prováděny přes platformu Microsoft Teams, vychází z existující integrace cloudových videokonferenčních služeb Lifesize s Microsoft Teams a Microsoft Outlook, které umožňují plánování nebo iniciování video hovorů Lifesize přímo z aplikací Teams a Outlook.