Kontrola hřbitovů i úklid na Dušičky posílí

Řada z nás si připomene ty, kteří už nejsou mezi námi, a to již nadcházející sobotu. V rámci Dušiček tradičně zamíří řada lidí na hřbitovy, které budou mít zpravidla rozšířené otevírací hodiny. V Nymburce bude mít mimořádnou provozní dobu také hřbitovní správa včetně hrobníka. A bezpečnost budou zajišťovat strážníci i policisté, které uvidíme v okolí hřbitovů častěji, než je obvyklé.

Část lidí, která se chtěla vyhnout davům na hřbitovech, dorazila už minulý víkend. S tím počítala nymburská hřbitovní správa a měla už rozšířené provozní hodiny. To se týká i soboty nadcházející, kdy budou moci do kanceláře v ulici V Zahrádkách přijít zájemci od 8 do 12 a 13 do 15 hodin. Od 7 do 14 hodin bude připraven hrobník Martin Kovács.

Podle ředitele Technických služeb Martina Netolického bude platit i zvýšený režim úklidu na hřbitově. „Úklid bude posílen o zaměstnance z úseku péče o zeleň. Bude fungovat i dozorová služba, která bude kontrolovat případné přeplněné koše a kontejnery,“ řekl Netolický.

Dušičky lákají každoročně na hřbitovy jak pozůstalé, tak bohužel i zloděje. Ti kradou nejen cenné věci přímo z hrobů, ale číhají také na parkovištích u hřbitovů. Pokud vidí v zaparkovaných autech například tašku, neváhají se do něj vloupat. Proto se budou zejména v okolí větších hřbitovů o víkendu více pohybovat strážníci i policisté. „V okolí hřbitovů bude zvýšena hlídková činnost,“ uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.