Fast casual restaurace dobývají gastro svět. Najdete je i v ČR

K jednomu z nejrychleji rostoucích segmentů v gastro odvětví patří v posledních letech koncept restaurací v tzv. fast casual. Tyto podniky nabízí oproti klasickým restauracím rychlost, jednoduchost a na rozdíl od většiny fast foodů si zde můžete pochutnat na poctivé a rozmanité stravě z prvotřídních potravin. Pokrmy jsou připravovány kvalitně a přitom nejsou finančně ani časově náročné. Trend těchto restaurací začal v počátku 90. let v USA. Za posledních deset let se zvýšil počet fast casual restaurací o více než 500 %.   

I u nás již tento druh stravování nabízí mnoho podniků. Například HOME OFFICE Bistro & Coffee v Praze. Jídlo zde není  připravované z polotovarů a nepodávají se smažená jídla. Každý den si můžete dát domácí polévku a čerstvě připravené pokrmy. 

Další podnik, který se k fast casual hlásí je i Fortys Pizza. Ta se specializuje na přípravu kvalitní pizzy s garancí rozvozu do 40 minut, takže pokud na vás z ničeho nic přijde velký hlad, můžete mít za necelých 45 minut po objednání domácí pizzu na vašem stole. 

Pokud nemáte čas si na oběd zajít, oba podniky nabízí možnost dovozu jídla přes DámeJídlo.cz.