Celníci objevili v Nymburku 26.000 padělaných značkových bot

Celníci objevili v objektu nymburských kasáren výrobnu značkových bot Crocs, ve které zajistili téměř 26.000 padělků obuvi. Zadrželi 16 cizinců, kteří údajně výrobnu a sklad bot provozovali. Škoda způsobená majitelům práv duševního vlastnictví se odhaduje na 23 milionů korun, sdělila dnes ČTK mluvčí Generálního ředitelství cel a pražského celního ředitelství Martina Kaňková.

Zásah proti padělatelům se uskutečnil ve středu. Podezřelí cizinci jsou podle Kaňkové stíháni na svobodě a mají možnost dodat dokumenty k nalezenému zboží, které je podle odborníku padělané. "Momentálně se případ dál prošetřuje," dodala Kaňková.

V červnu nejde o ojedinělý úspěšný zásah celníků. V polovině měsíce zajistili v Brně a v Hatích u Znojma 1500 padělků zboží za čtyři miliony korun. Zadrželi také jejich dva prodejce. Na začátku června zase v Praze zlikvidovali dílnu na výrobu nelegálních kopií CD a DVD s hudebními a filmovými hity. Zajistili jich 8000. Ve Znojmě zadrželi dva kurýry, kteří část padělků vezli do jedné z blízkých tržnic. V kauze jsou stíháni tři lidé.
 
zdroj: ČTK