Akumulátorové čtyřkolky - tiše se vyřádíte

Máte rádi adrenalin, čtyři kola a přírodu? Ale zároveň nechcete obtěžovat okolí hlukem spalovacích motorů? Pak je jízda na AKU čtyřkolce řešením právě pro vás. Jejich provoz je tichý a absolutně bez emisí, jsou precizní a bezpečné konstrukce a jejich jízdní vlastnosti a výbava vás jistě překvapí.

„Jízda na akumulátorových čtyřkolkách je stále populárnější zábavou pro všechny, kdo si chtějí užít vzrušení z jízdy a nechtějí být na obtíž okolí hlukem a zplodinami,“ říká Petr Tichý, specialista technické podpory ze společnosti Hecht.

Akumulátorová čtyřkolka může být skvělým zdrojem adrenalinové zábavy, perfektním pomocníkem v zahradě nebo dopravním prostředkem na nákupy a do zaměstnání. Oproti běžným motorovým čtyřkolkám mají právě ty akumulátorové několik zásadních výhod: Především je to levný provoz a jednoduchá údržba. Elektromotor je prakticky bezúdržbový. Cena za ujetý kilometr vyjde o mnoho levněji než u stejně výkonné benzínové čtyřkolky. Elektrická čtyřkolka neobtěžuje své okolí hlukem ani výfukovými zplodinami. Pokud se v neděli po obědě rozhodnete povozit se po zahradě, soused si toho ani nevšimne.

Vybírat můžete čtyřkolky bez homologace pro sportovní vyžití, pro práci okolo domu, ale i čtyřkolky s homologací, se kterými můžete legálně jezdit po silnici. Některé modely čtyřkolek jsou vybaveny i tažným zařízením a díky výkonným elektrickým motorům zvládnou i přepravu přívěsných vozíků s materiálem.

Akumulátorová čtyřkolka HECHT 54120

Akumulátorová čtyřkolka HECHT 54120 je dalším skvělým společníkem pro zábavu ve chvílích volna. Vyniká sportovním vzhledem a díky napájení z akumulátorové baterie je její provoz naprosto tichý a bez emisí, a nikoho tedy nebude rušit. Čtyřkolka s nosností 75 kg váhy řidiče plus 45 kg další zátěže dosahuje rychlosti až 45 km/h a její baterii nabijete za cca 6–8 hodin. Na jediné nabití ujedete až 35 km.

Stroj je vybaven předními bubnovými a zadními kotoučovými brzdami. Jízda se ovládá standardně plynovým madlem, stejně jako je tomu u klasického motocyklu. Na pravém řídítku je umístěn velký displej s tlačítky. Ten zobrazuje aktuální rychlost, ujetou vzdálenost a stav akumulátoru. Tlačítky vedle displeje je možné v pěti stupních nastavit maximální rychlost, při které sepne omezovač. Pokud chcete zamezit, aby řidič mohl svévolně nastavení maximální rychlosti měnit, je možné pod krytem propojit konektory kabeláže tak, že se omezovač rychlosti aktivuje při dosažení rychlosti 15 km/h. To je vhodné především v případě, že čtyřkolku bude používat méně zkušený jezdec, který by mohl při vyšší rychlosti přecenit své schopnosti.

Pohon: 1200 W elektromotor, který je napájen z akumulátoru o napětí 48 V s kapacitou 20 Ah. K dostání za 29 990 Kč na Hecht.cz .