5 důvodů, proč by měli pánové nosit trenýrky

Na výběru spodního prádla záleží, často se ale zaměřujeme hlavně na jeho vzhled a méně na samotný střih. Je to právě střih, který ovlivňuje nejen to, jak se ve spodním prádle cítíme a vypadáme, ale může mít vliv i na naše zdraví. Názorným příkladem jsou pánské trenýrky a slipy, o jejichž působení na plodnost není pochyb. Jsou ale i jiné důvody, proč by trenýrky měly mít své právoplatné místo v pánském šatníku.

Podporují plodnost

Je všeobecně známo, že varlata potřebují přibližně o 4 °C nižší teplotu, než jakou má tělo. Jedině tak totiž může za optimálních podmínek probíhat spermatogeneze neboli tvorba spermií. A právě z toho důvodu je důležité upřednostnit trenýrky před těsnými slipy, které mohou způsobit nevhodné přehřívání. Dokonce i mnozí lékaři mužům, kteří řeší zvýšení plodnosti, doporučují nosit trenky a upozorňují na možnou souvislost slipů s poklesem kvality spermatu.

„Pánské trenky, a obzvlášť trenýrky ze 100% bavlny, jsou pro každodenní nošení ideální, protože jsou volné, vzdušné a prodyšné. Jsou tak příjemné na nošení a prospívají i zdraví. Bavlněné a saténové trenky navíc neškrábou ani nezpůsobují svědění, což je pro výsledný komfort při nošení též důležitým aspektem,“ říká Adam Rožánek, zástupce značky Styx.

Jsou pohodlné

Pokud zvolíte správnou velikost trenek a materiál, dočkáte se extrémního pohodlí po celý den. Pánské trenky jsou navíc v pase obvykle vybaveny dostatečně silnou a pružnou gumou v tunýlku, takže se přirozeně přizpůsobí tělu, neškrtí, a zároveň zabraní nechtěnému posunu při pohybu.

Jisté je také to, že se díky kvalitním a pohodlným trenkám budete cítit lépe. Když totiž spodní prádlo škrtí nebo škrábe je pochopitelné, že klesá i dobrá nálada.

Volnost pohybu

Pánské trenky mají volný střih a mnohdy i krátký rozparek na nohavičkách. To znamená, že v trenkách se lépe hýbe. Ať už v nich budete odpočívat na gauči, půjdete se proběhnout do parku nebo se v nich rozhodnete trhnout osobní rekord na bench pressu, trenky vás nikdy v ničem nebudou omezovat. Hodí se tak při každé příležitosti i na jakýkoliv sport, nevhodné jsou pouze pod upnuté elasťáky.

Jejich střih nevychází z módy

Střih pánských trenýrek nikdy nevyjde z módy, pro svou pohodlnost jsou oblíbené již po několik generací. Pouze se vyvíjí jejich střih, který je v současné době více vypasovaný a propracovaný, takže nikde zbytečně neplandají a pánové se v nich nejen cítí pohodlně, ale navíc jsou i sexy. Ani výběr dezénu dnes už není jen o pruzích všech velikostí. Současné trenýrky se vyrábí v celé paletě barev a v mnoha vzorech. Výjimečné už nejsou ani trenýrky s vtipným motivem. Stejně tak se změnily materiály a místo nepříjemného plátna je na výběr ze 100% bavlny, saténu a dalších tělu příjemných látek. Trenýrky jsou zkrátka nestárnoucí a vždycky si najdou cestu do pánské skříně.

Sluší všem

Další výhodou klasických trenýrek je, že sluší každé postavě. „Nohavička volně kopíruje linii stehna, švy zaručují pohodlný sed a lehce přiléhavá látka v zadní části poskytuje pěkný pohled na pánský zadek. Zvolit je proto může naprosto každý. Trenýrky jsou dostupné dokonce i v nadměrných velikostech. A pokud se vaší partnerce budou zdát málo přitažlivé, vždycky můžete zvolit stylové trenky Styx, které mají unikátní design,“ uzavírá Adam Rožánek.